top of page
KÖK HÜCRE.jpg

Kök Hücre Tedavisi

Kök hücreler tüm organ ve organizmaların temeli olan en sağlıklı en temel hücrelerdir. Bu hücrelerin zamanla bozulması ve deforme olması ile yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır. Kök hücreler uzun yıllardır ciddi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Estetik problemlerin çözümü için de kullanılmaya başlayan kök hücreler ciddi iyileşmeler sağlamaktadır.

Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kök hücre tedavisi, elde edilen kök hücreli sıvının problemli alan üzerine direk olarak enjekte edilmesi ile yapılır. Problem tipine göre belli seanslar ile 3 set halinde yapılan uygulamalarda her seansta biraz daha iyileşme ve estetik görüntü elde edilir.

Uygulamalar anestezi eşliğinde yapılır ve ortalama 45 dakika sürer.

Kök Hücreler Nasıl Elde Edilir?

Kök hücreler tedavi görecek olan hastanın kendi yağ dokularından elde edilir. Bu nedenle liposuction ile bölgesel zayıflama düşünen hastalar, aldırdıkları fazla yağları aynı zamanda güzelleşebilir ve kök hücre tedavisi görebilir.

Kök hücreler için hastanın yağlarından bir miktar alınır bu miktar ortalama olarak büyük bir su bardağı kadardır. Alınan yağ dokuları özel bir laboratuvar ortamında işlenir ve kök hücreden zengin bir sıvı halini alır.

Bu sıvı, problemli alana enjekte edilir.

Yağ alma genel anestezi, kök hücre enjektesi ise lokal anestezi ile yapılır ve tedavi acısız, ağrısız şekilde gerçekleştirilir.

Kök Hücre ile Hangi Problemler Çözümlenir?

Kök hücre tedavisi ile,

  • Cilt üzerindeki yaş alma kırışıklıkları, mimiklere bağlı oluşan çizgiler.

  • Cilt renginde solma ve lekelenme

  • Kollajen ve elastinlerin gevşemesine bağlı olarak oluşan sarkmalar

  • Cilt yağlanması

  • Selülit problemi

  • Yaşlanmaya önlem alınmak istenmesi gibi bir problem çözümlenebilir.

Kök Hücre Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Bu tedavi, sağlık ve hormonal durum elverdiği sürece orta yaş grubuna yaklaşan tüm hastalarda uygulanabilir. Uygunluğu doktora danışarak öğrenmek ve olası riskleri önlemek her tedavide olduğu gibi kök hücre tedavisinde de önemlidir.

Kök Hücre Tedavisi Ne Zaman Etki Gösterir?

Söz konusu tedavi, ilk set uygulamasından sonra etkisini göstermeye başlar. İkinci ve üçüncü set uygulamada daha net görülen sonuçların asıl estetik hali ise son uygulamadan sonraki 15 gün içinde görülür.

bottom of page