top of page

                                        

Plastik cerrahi hem kozmetik (estetik) hem de rekonstrüktif (onarım) cerrahiyi birleştirir. Kozmetik (estetik) cerrahi vücudun normal yapısının hastanın görüntüsünde iyileşme ve kendine duyduğu güvende artış elde etmek için yeniden şekillendirilmesi amacı ile yapılır.

Rekonstrüktif (onarım) cerrahi vücudun doğumdan gelen, büyüme anormalliklerinden kaynaklanan, travma, enfeksiyon, tümör ya da hastalık sebebi ile oluşan normal olmayan yapıları için uygulanır. Günümüzde kişinin görünümünü iyileştirecek cerrahi (yağ emme, liposuction (yağ aldırma), karın germe, burun - meme - göz kapağı, burun estetiği Rinoplasti) ve cerrahi dışı girişimler (dolgu, kimyasal cilt soyma, lazer gibi) bir çok seçenek gelişmiş ve gelişmeye devam etmektedir.

YÜZ.png

YÜZ ESTETİĞİ

Estetik yüz cerrahisi, estetik cerrahinin ilk türüdür. Boyun ve yukarsındaki organlarla ilgili birçok cerrahi ve cerrahi olmayan uygulama yapmak mümkündür. Yüz şeklinin değiştirilmesinden, değişik burun operasyonlarına, boyun germe işlemlerinden çene düzeltme operasyonlarına, göz kapaklarının yorgun görüntüsünden kurtarılmasından kulak şeklinin düzeltilmesi ve daha birçok farklı işlemi kapsar. Cerrahi olmayan uygulamalar arasında dolgu, Hiyalüronik asit ve benzeri kırışık giderme/ gençleştirme amaçlı enjeksiyonlar botoks ve lazer uygulamaları en çok kullanılanlardandır.

Cerrahi Olmayan

Cerrahi

VUCUT ESTETGİ.png

VÜCUT ESTETİĞİ

Vücut bölgesinde uygulanabilen çok sayıda yöntem mevcuttur. Lazer epilasyon, mezoterapi, peeling, Botulinum toksini gibi birçok cerrahi olmayan yöntemi içinde barındaırmaktadır. Lipoaspirasyon, kol ve bacaklarda deri cerrahisi, karın bölgesinden fazla yağ ve deri alma operasyonları gibi cerrahi uygulamaları bulunmaktadır. Lazer epilasyonlar ise vücut bölgesinde en çok uygulanan cerrahi olmayan yöntemlerdendir.

Cerrahi Olmayan

Cerrahi

GÖĞÜS.png

GÖĞÜS

Meme cerrahisi Fransa’da en çok rağbet gören cerrahidir. Göğüs büyütme ve küçültme gibi operasyonların yanı sıra, dikleştirme, rekonstrüksiyon, protez çıkarma gibi operasyonlarda sıklıkla yapılmaktadır. Günümüzde yağ birikimi ya da grandüler hipertropisi olan erkeklerde meme küçültme operasyonlarına başvurmaktadırlar.

bottom of page